Motivation gets you started.
Determination keeps you going.
I have worked in FLHF S.A., formerly DecoKing, since its beginnings. I have observed its dynamic development, founding the online store, entering foreign markets. The company is open to new solutions and very innovative. It impresses me much.
Tomasz, 39, Sales Representative
When I first entered the office, I noticed a team full of young, passionate members. Their good moods and positive vibes impacted me in a second. The stress caused by a job interview simply disappeared! In a while, I was called to the office where I had a chance to demonstrate my earlier projects and… I’ve got my dream job!
Karolina, 27, graphic designer
Professionalism. Honesty. Reliability. I could use those three words to describe FLHF company. Although we haven’t been working together very long, just for a year, but the vision of a common future is very promising. Our cooperation is unusually successful. It goes efficiently and smoothly. Problems are solved immediately and no one puts them aside.
Grzegorz, lat 31, IT specialist
I appreciate the opportunity for personal development and that I can keep increasing my skills. I like challenges. Every day I try to do better, that's why my import specialist job gives me so much joy and satisfaction. I feel like a part of the company, I have a real impact on its future. This mixture of some sort of liberty and responsibility excites me much.
Aneta, 38, Import Specialist
I run a chain of hotels. I have trusted FLHF S.A. and I don’t regret it. My guests are very pleased. Every day someone asks where we get such soft and pleasant to the touch bed linen. Products are of good quality, even after frequent washes they maintain their properties. What to want more?
Karol, 23, Hotelier

Our values

Respect

Our team is very dynamic. Employees differ in experience, ideas and opinions. They are a group of extraordinary individuals and everyone deserves equal respect. Many times we saw how much our company could get by engaging people who are curious about the world, not afraid to think outside the box, extraordinary and original. Hence we encourage you to expand your horizons and experiment.

Knowledge

We pursue self-improvement and keep improving our abilities. We believe that - “he who moves not forward goes backward”. We expect the same from our employees. We think that knowledge and experience are key to company’s further progress. Therefore we look for people who are good at using their own initiative and are open to changes. We provide the necessary tools for self-development, multiple courses and trainings, and an on-going support from the office manager.

Involvement

Almost all of us have heard the saying: “choose a job you love and you will never have to work a day in your life”. We love what we do, that is why we are one hundred per cent committed to everything we do. We are not forced to do it, and it’s completely natural for us.. Home decor industry is what makes us feel accomplished. We could talk for hours about current home interior trends.

Ambition

Due to our ambition, after finishing one project we don’t rest on laurels but we look for another challenge. The ambition is the reason why we accomplish our goals scrupulously, raising the bar a bit higher every day.

Aktualne oferty pracy

Młodszy Specjalista ds. Importu, Kupiec – dział tekstylny

Zadania:

  • Administracja zakupów  i sprzedaży zagranicznej oraz krajowej.
  • Prowadzenie korespondencji oraz dokumentacji handlowej w j. angielskim.
  • Wsparcie obsługi kontrahentów w kraju i za granicą.
  • Przygotowywanie zestawień i raportów.
  • Dbanie o prawidłowy obieg informacji i dokumentów w firmie.
  • Budowanie kategorii asortymentowej.
  • Prowadzenie negocjacji handlowych.

Wymagania:

  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Wykształcenie wyższe.
  • Zaangażowanie, dokładność, punktualność.

Oferujemy:

  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz uczestnictwo w międzynarodowych targach (Chiny, Niemcy).
  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w młodym, ambitnym i rozwijającym się zespole.
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę po wcześniejszym okresie próbnym.
  • Pracę w biurze w centrum Wrocławia z łatwym dojazdem.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanych kwalifikacji i zaangażowania.
  • Przyjazną atmosferę i wsparcie techniczne.
  • Aromatyczną kawę i bezpłatny parking.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy wraz z informacją o oczekiwaniach finansowych

Copywriter / Obsługa klienta

Opis stanowiska:

  • tworzenie opisów produktów i tekstów SEO zamieszczanych na stronie internetowej oraz w materiałach promocyjnych,
  • tworzenie lekkich, ciekawych tekstów o charakterze sprzedażowym i informacyjnym zamieszczanych w social media,
  • dbanie o spójność i atrakcyjność oferty we wszystkich obszarach sprzedaży,
  • moderowanie, dodawania opisów do sklepu internetowego
  • tworzenie sloganów i komunikatów reklamowych,
  • obsługa klientów sklepu internetowego: elektroniczna i telefoniczna,
  • udzielanie informacji i doradztwo w sprawie zamówień,
  • techniczne wsparcie w obsłudze transakcji, pomoc w rozwiązywaniu problemów,
  • czynny udział w rozbudowie firmy.

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość języka polskiego, w tym zasad ortografii i gramatyki,
  • lekkie pióro i umiejętność budowania kreatywnych treści,
  • praktyczna znajomość zagadnień marketingu internetowego,
  • dobra znajomość pakietu MS Office,
  • mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, umiejętność obsługi kanałów sprzedażowych,

Oferujemy:

  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w młodym, ambitnym i rozwijającym się zespole,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę po wcześniejszym okresie próbnym,
  • pracę w biurze w centrum Wrocławia z łatwym dojazdem,
  • atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od posiadanych kwalifikacji i zaangażowania,
  • przyjazną atmosferę i wsparcie techniczne,

aromatyczną kawę i bezpłatny parking.

Magazynier

Firma FLHF S.A. specjalizująca się w sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz posiada długoletnie doświadczenie w branży e-commerce. Obecnie szukamy osoby na stanowisko: Magazynier

Obowiązki:
– przyjmowanie dostaw towaru,
– kompletacja wysyłek,
– przeprowadzanie remanentu,
– praca ze skanerem i komputerem,
– dbanie o porządek,
– prowadzenie dokumentacji handlowo-magazynowej.

Wymagania:
– dokładność, sumienność, dyspozycyjność,
– doświadczenie w podobnej branży.

– j. polski w stopniu podstawowym

Oferujemy

– bezpłatny dojazd z centrum Wrocławia

– możliwość nadgodzin

– opcja zakwaterowania

Miejsce pracy – Bielany Wrocławskie ul. Logistyczna
Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie CV na adres e-mail.